Pidev valu liigestes 22.05.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

1995 a oli autoavarii. Hüppeliigesest alles 1/3 ja see on väljapoole kaldega. Raviarst oli dr Nõmm Regionaalhaigla luu-ja liigese septilise kirurgia osakonnas. Hüppeliigesest ülespoole 10 cm luu puudus. Peal oli ilizarovi aparaat. Põlve alt luu lõhuti et venitada allapoole. Praegu on vasak jalg 2 cm lühem hüppeliigesest liikumatu. Viimased 2 aastat on vasaku põlve liiges valu teinud kõndimisel (valu läheb edasi ka üles kuni puusaliigeseni, samuti puusaliiges paremal pool. Samas ma ei imesta väga selle üle. Küll aga pani mõtlema asjaolu, et ma ei saa ka enam paremat kätt kasutada. Õlaliiges valus ja mingit tööd tehes sees päris tugev valu. Öösel valu tugev ja magada ei lase.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie põlvede probleem võib olla seotud õlavaluga, kuid võib ka mitte olla. Reumaatiliste liigeshaiguste korral on iseloomulik just paljude liigeste haaratus. Arvestades aga Teie varem läbitehtud traumat, võivad põlvede vaevused olla seotud sellega ja õla probleem täiesti omaette haigus (näiteks nn "külmunud õlg). Reumaatilise haiguse korral peaksid olema kõrgenenud põletikunäitajad - sel juhul peaksite abi otsima reumatoloogi poolt. Kui "reumaproovid" korras, peaksite abi otsima ortopeedilt - nii õla kui ka põlvede osas.
Mina olen pelgalt üldkirurg ja ainult kirja teel rohkem soovitusi anda ei oska.