Valu vasakul seljas/kõhus 21.04.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, probleem on vasakulpool ees roidekaare all. Valu lööb aegajalt vasakule naba kõrvale ja külje lihasesse. Kuna probleem on olnud juba kuuaega siis olen täitsa hädas endaga. Perearst kirjutas refluksi rohtu Nexium kuna arvas, et tegu sellega. Natuke leevendust toob aga mitte eriti. Psühhaater aga pani mulle diagnoosi Post-traumaatiline-stressihaire ja ütles, et ilmselt mul kaksteistsõrmiksoole põletik ja võtaks seda rohtu edasi. Kiropraktik arvas üldse et mul seljas mitu probleemset kohta, et sealt valu kiirgab mööda roidekaart ja vasaku külje lihased väsinud kuna ma kannan sellel pool 13kg last. Reuma plaaster teeb paremaks küll. Öösiti probleemi pole ja üldine tervis ka korras. Kuna ultraheli arstile sain alles 24 mai siis pöördun siia. Valu suuremaks läinud pole, lihtsalt selline tuim vastik häiriv valu. Ei ole selline kõht kõveras ja ega tegelt ei näe vajadust valuvaigistile. Lihtsalt miski juba kuuaega piinab mind. Kuid ega ma sellele küljele puhkust andnud pole. Kohati tunne, et see probleem psühhogeene. Mida rohkem mõtlen, seda rohkem on. Kui on tegevus ja mõte mujal siis parem olla.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna olete juba käinud paljude spetsialistide juures, siis minul Teid nägemata mingi uue teooriaga välja tulla pole võimalik. Ise toote ühe võimaliku põhjusena välja ülekoormuse ja uuringud on kõik korras, siis minu eelistus oleks samuti midagi sellist. Sellisel juhul peaksite kindlasti koormust vähendama - last teise käe peal tõstma või seda üldse mitte tegema. Põhjust kõrvaldamata pole lootust ka tagajärjest vabaneda.