Pårasoole valulikkus 10.11.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Pàrasool teeb aegajalt valu.Wc kàimise ajal tunnen veidi ùhe kohapealt valulikkust. Kohe ei tule verd, aga kui olen kòndinud juba ,siis tunnen ,et midagi màrgub ja kui minna dualetti ja pùhkida paberiga on see see roosakas punane.
Vaatasin ise peegliga ja on nàha seal, et ùheltpoolt nahaalune sinine.
Tundub,et nagu kòndides hòòrub midagi katki .See sinine koht lame,mitte kòrgem, oleks nagu mingi verevalum,aga vòibolla vaadates venitab lamedaks.
Vahel kui vaga valusaks làheb,siis olen ka tundnud mingit pehmet punni pàrasoole augu peal.Mààrides astepaju òliga laheb see punn pàrasoolde sisse.
Olen mures ,et varem nagu pole verd nàidanud aga nùùd vaga liikuv tòò ja nagu kirjutasin kòndides màrgub ja nàitab verd.
Kas see on ohtlik ja kas seda ka ravida saab ilma operatsioonita.
Ettetànades vastuse eest.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kas saab ravida ilma operatsioonita, sõltub sellest, millega tegu. Kirjelduse järgi võiks olla hemorroid aga ka lõhe. Igal juhul peaksite end näitama perearstile, kes siis vajadusel suunab Teid edasi. Vere eritus on igal juhul sümptom, millele peab reageerima.