d dimeeri näitajad veres 15.03.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu küsimus oleks, kuu aega tgasi eemaldati mul neer koos kasvajaga. Eile tehti vereanalüüs, milles on d dimeeri näitajad väga kõrged. Kas on see peale operatsiooni normaalne või võib mul olla trombioht? Mu käed on koguaeg peale operatsiooni külmad ja kipuvad surema. Sain aru et see kõik taastub. D dimeeri näit mis võib olla 500, oli mul 1460 ja dimeeri näitaja plasmas,mis võib oll 0,5, mul oli see 1.65. Enne operatsiooni oli see näit ka suur, aga trombi polnud,ju oli kasvajast,siis see näit oli 26. See on kõvasti langenud. Muret teeb see teine näitaja. Öösiti kipuvad käed ka ära surema.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Didimeeride tõus operatsioonijärgselt on normaalne nähtus. Trombiohu tõttu oli Teil rakendatud antikoagulantravi. Trombide vältimiseks operatsioonijärgsel on tähtis olla võimalikult aktiivne, mitte lamada, rohkelt liikuda. Samas tuleb vältida ülemäärast pingutamist, mis ähvardab armisongaga.
Teie poolt toodud näitajate alusel ma muretsemiseks põhjust ei näe.