Õlavarre pöörajalihase kõõluskätise sündroom 31.01.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul hakkas sügisel käsi õlast valutama,peale lehtede riisumist ja dets. alguses pöördusin perearstile,tehti ultraheli ja selgus,et lihase täielik rebend,algul oli ikka väga valu,nüüdseks juba kuu aega valuvaigisteid võtma ei pea,ainult öösel magades pean käele sobivat asendit leidma,aga ka öine valu on palju väiksemaks läinud,nüüd käisin ortopeedil,tema tegi veel röntgeni ja ütles,et ainult operatsioon aitab,aga mina ei taha operatsioonile minna.Nüüd küsimus,et kui opratsioonile ei lähe,kas see valu annab ükskord pika aja peale järele ja saan elada ja töötada normaalselt edasi.Olen kuulnud teistelgi tuttavatel olevat lihasrebendeid õlas,aga neid opereeritud küll pole.
Ja opi hirm on mul sellepärast,et 15 aastat tagasi läksin omateada lihtsale neerukivi purustamisele ja juhtus nii,et purustati mul suur arter ja lõpuks eemaldati terve neer.Nüüd elangi ühe neeruga.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Olen üldkirurg ja ortopeedi soovitusele vastu rääkida ei julge. Kui ise tunnete, et aja jooksul on paremaks läinud, siis võite ju veel oodata operatsiooniga. Mitteopereerimise korral võib jääda funktsionaalne piiratus