nahaalused kogumid 09.01.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on mure järgmine, on keha peal olnud oikemat aega mingisugused nahaalused kogumid. nad ei valuta, kid on ebameeldivad. ja on tunne et ainult arenevad suuremaks. keha külgedel, ehk puusadest üleval on see kogum eriti şuur ja kõva. kätel ja keha peal mujal väikseid munasid üleval mis aina rohkem esile kerkivad. millega võib olla tegu? olen muidu sportlik ja liikuv inimene, ei ole ülekaalus aga rasvunud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võiks olla lipoomidega - healoomulised rasvkasvajad. Diagnoosimiseks oleks vaja siiski näha ja katsuda. Soovitan näidata perearstile.