Põlve kedra murd 06.01.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kukkusin.põrutasin põlved.tehti röntgen.valvekirurg ütles et parema põlvekedra murd.röntgeniarst murdu ei näinud.paremat põlve liigutada ei saa.kas on võimalik, et mõni traumatoloog vaatab ülesvõtet ja annab oma hinnangu.pilt peaks digiloos üleval olema.Mida ma pean edasi tegema?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Luumurdu saab diagnoosida ikkagi vaid röntgenpildi alusel. Ilma nihkumiseta murru leidmine rö-pildil võib olla teinekord kaunis raske ja väiksema kogemusega vaataja ei pruugi seda märgata. Kahtluse korral võiksite pöörduda ortopeedi poole - kõik Eestis tehtavad pildid säilitatakse pildipangas ja on nähtavad soovi korral kõigile arstidele. Trauma korral põlve liigutamise valulikkus võib olla ka muudest vigastustes peale põlvekedra murru.