probleemid põlvedega 14.04.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Ma ei tea,kelle poole tuleks pöörduda põlvede probleemiga,seetõttu pöördun teie poole. 2004 aastal kukkusin ma vastu kive nii õnnetult,et diagnoositi parema põlve kedra kõhre 2 poolne murd.Operatsioon oli Arthrostop kliinikus(erakliinik),(riiklikus haiglas oli op.järjekord ca aasta).Peale taastavate harjutuste ja vees lahustuva pulbri ei määratud rohkem midagi.2010 õnnestus mul libedaga kukkuda nii,et väänasin välja vasaku jala põlve.Peale seda on põlved vahelduva eduga muret tekitanud-trepist alla tulles ja üles minnes on põlvedes valu,paremas annab see rohkem tunda,kui vasakus.Nüüd,viimasel ajal on see asi aina süvenenud.Oskate te arvata,milles võib olla asi? Ning mida siin teha saaks?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Liigesprobleemid kuluvad ortopeedia alla, mina pelgalt üldkirurg.
Viga võib olla nii meniski vigastuses kui ka liigespindade degeneratiivsetes muutustes traumade järgselt. Peaksite pöörduma ortopeedi poole. Täpsemaks diagnostikaks oleks otstarbekas teha MRT.