Kas tugev maovalu võib olla põhjustatud songast? 17.09.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.Minu abikaasal on kõhusong, mis on tänaseks päevaks juba nii suur, et paistab ka riiete alt välja. Opeatsiooni aeg on määratud 26.09.2018. Praegu vajub see küll veel pikali asendis tagasi ja saab ka ise tagasi lükata, vähesel määral on ka valulik seejuures. Viimastele päevadel aga on tekkinud tal tugev maovalu, mis ka songa kohale üle kandub. Arstile ta muidugi ei ole läinud, võtab tablette ja pikali asendis pidi päris hea olema. Tugevalt hakkab valutam seistes ja käies. Kas peaks muretsema ja ta koheselt arsti juurde saatma või koguni kiirabi kutsuma? On see tingitud songast?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui Te mõtlete valu ülakõhus, siis seda võib ta põhjustada küll. Kui lamades valu kaob, siis on see otseseks tõestuseks sellele.