Lapsel kasvaja alaseljal 12.09.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Lapsel avastatud 1,5kuuselt alaseljal muhk. Nüüdseks kui laps 1a7k ei ole veel endiselt selge mis see on. Tehtud on 2x ultraheli, esimene kui laps oli 2kuune ja teine 4.kuuselt. 6kuuselt tehti ka MRT uuring.
Mina olen teadmatusest muserdatud. Kirurg vaatab teda korra poole aasta jooksul ning ühtki uut uuringut ei paku, küsimise peale vastab vaid, et need ei näita midagi. Moodustis aga aina kasvab ning nähtavalt teeb lapsele liiga (pidevalt sügab ja katsub selga).
Muhk on veidi vasakul asetsev ning laps kõnnib vasak jalg tugevalt sisse poole.
Kas peaksin usaldama arsti ning ootama või vahetama arsti, nõudma uuringuid?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Soovitaksin küsida arvamust teiselt lastekirurgilt, soovitavalt ka teisest raviasutusest. Ennast laste puhul ei pea kompetentseks.