Plaaniline operatsioon ! 03.09.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Plaaniline operatsioon ja menstruatsioon.
Reedel toimub mul veenilaiendite operatsioon aga täna algas menstruatsioon, kestab üldiselt 4-5päeva. Kas sellest võib olla mingi probleem, et ei teostata operatsiooni, vòi pigem ei tehta seda menstruatsiooni ajal. (Reedeks on lõppenud)

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tavaliselt menstruatsiooni ajal küll plaanilisi operatsioone ei tehta, kuid ega väga tugevat meditsiinilist põhjendust sellele ei ole. Kui selleks ajaks on menstruatsioon (peaaegu) lõppenud, siis ei näe põhjust operatsiooni edasilükkamiseks. Patsiendi ebamugavus oleks vast kõige suurem argument operatsiooni ärajätmiseks.