Eelseisev operatsioon 13.04.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Põdesin angiini, mis kestis ca 20 päeva ning perearst kirjutas järjest kolmed erinevad antibiootikumid, et haigus taanduks. Nüüd on angiin kadunud.
2 nädala pärast on aga ees ootamas planeeritud operatsioon - rinnaimplantaatide paigaldus.
Kas mädakorgid mandlitel (veres põletikunäit korras) on vastunäidustuseks operatsioonile minemiseks?
Kas see võib soodustada kuidagi inflektsiooni teket rindades?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mädakorgid mandlitel on viide infektsioonikoldele organismis. Plaaniline operatsioon, iseäranis implantaadi paigaldamine, on seotud riskiga. See risk ei ole küll teab kui suur, aga mina sellist operatsiooni ette võtta ei soovitaks. Peaksite konsulteerima nina-kurgu-kõrvaarstiga.