Klaasikillud jalas 30.08.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Kirjutan teile murega, laupäeva öösel tekkis õnnetus,kus jalg sai haava,käis ka kiirabi,puhastas haava ja pidin 2 päeva pärast minema haiglasse kontrolli..Nii ma käisin haiglas (olen täpsemalt soomes hetkel) tehti pilt,kus oli näha,et jalas on paari mm klaasikillud 4-5tükki..Saadeti mind Tampere haiglasse neid välja võtma,,Seal jalakirurg ütles,need on ni sügaval ja väiksed,et neid ei pruugi kätte saada ja teevad asjad hullemaks,et laseks neil kapselduda..mis see tähendab täpselt? Kui need on sügaval ei saa need ise välja ka mädaneda,mida teha edasi? Kas asi võib hullemaks minna? Lisan ise ma neid jalas ei tunne,hetkel jalg sinine sellest traumast ja sinine.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Klaasikillud tavaliselt välja ei mädane ja kapselduvad organismis. Kui klaaiskild jääb sellise koha peale, kus ta on kontaktis liikuvate struktuuridega või on väga pindmine, et hakkab välise hõõrdumise tõttu segama, siis tuleb nad eemaldada. Kui vaevusi ei ole, siis eemaldamine pole obligatoorne. Aeg näitab.