Jala laba paistes 26.04.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Laps (poiss 13a) Kukkus jalgrattalt, jalga peale seda liigutada ei saanud ja tekkis paistetus, emos luumurdu ei tuvastatud ja saadeti koju. Laps kodus liiguv vaid karkude abiga, jalga siiani liigutada ei saa ja paistetus suureneb (5-s päev). Proovis jalga maha panna ja kõndida, selle tagajärjel tekkis talla alla verevalum. Paistes on jala laba osa nii pealt kui alt, pahkluu terve. Varbaid liigutada ei saa. Kas tegu võib olla siiski mõra või murruga, mida emos lihtsalt antud hetkel ei tuvastatud?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma pilti nägemata pole seda minul võimalik öelda. Kahtluse korral võiksite uuesti pöörduda EMO-sse.