Pimesoole kinni kasvanud haavast voolab verd 18.02.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, Käisin septembri alguses pimesoole operatsioonil, mis esialgu kulges normaalselt. kuid peale niitide välja tõmbamist läks nabakohal asetsenud haav mädanema ja käisin hiljem ca 2 kuud EMOs ja perearstil puhastamas ja näitamas kuni haav kinni kasvas ja rohkem mäda ei eritanud. nüüd jaanuari lõpus, on haava keskele auk tekkind ja voolab välja aegajalt veidi verd, alguses ka natukene limast kollakat vedelikku. Kuigi peaks juba ammu kõik korras olema.. St perearstil sai kõik korda novembrikuus, õeldi et olge kuukene veel rahulikult ja siis on kõik korras, sisuliselt ma väga füüsilist tööd ei tee kaa..Kas peaksin põõrduma EMOsse või perearsti poole? Hetkel ravikindlustus puudub. Veidi valutab ja natuke hoiab krampi kõhus sees.. ca 10cm pikkune ala nabast vasemal pool.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tavaliselt selliste hädade põhjuseks on infitseerunud õmblusmaterjal, mis tuleks eemaldada. Peaksite pöörduma kirurgi vastuvõtule.