Valu paremal küljes roidekaare all. 25.01.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Laupäeval (s.o 21.01.17) toetasin küünarnukid tugitooli seljatoele libisesin korraks, aga aru ei saanud, et oleks kuhugi vastu end ära löönud, tekkis paremal küljes roidekaare all hästi terav valu. Valu kestis vast 3-4 sekundit. Valukoht jäigi valusaks, mis on siiani. Täna õues kiiresti kõndides hakkas antud kohas valus, et pidin korraks seisma jääma, peaksin pöörduma perearsti poole võiet valu järgi annaks. Samas kui vajutan roidekaare peale, on ka siis valus. Kas peaksin pöörduma perearsti pooole või läheb see niisama üle? Mis võib nii äkkilist valu esile tuua?
Jään vastust ootama

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui Te end kukkudes ära ei löönud, siis roidemurdu olla ei tohiks. Oletada võiks lihasrebendit. Kui paari nädalaga valu ei kao,peaks pöörduma perearstile.