Patella paigast liikumine 19.03.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! 3 aastat tagasi liikus põlv paigast ära, peale seda oli 2 nädalat jalg kipsis ja pärast kipsi ära võtmist võttis normaalselt liikuma hakkamine kuid aega. Hiljuti läks põlv uuesti paigast ära ja hetkel on kipsis. Kas on mingi operatsioon millega saab põlvesidemeid pingutada, et uuesti nii ei juhtuks? Olen kuulnud artroskoopilisest operatsioonist põlvesidemete pingutamiseks, aga kas sellega võtab paranemine kaua aega ja kas see aitab ka?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selliseid operatsioone tehakse tõesti ka artroskoopiliselt. Selle vajaduse ja võimaluse peab aga otsustama ortopeed. Mina olen aga üldkirurg ja selles küsimuses mitte ekspert.