Sapikivide vaevused 19.06.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on diagnoositud sapikivid aasta tagasi. Vaevused on olnud kauem aga väga suurt valu pole esinenud. Nüüd lõpuks kirurg otsustas mind panna operatsioonijärjekorra järjekorda (mis on absurd) kuna maksanäitajad on ka halvad ja enesetunne on juba päris kehv.
Küsimus on selline, et kui mul igapäevaselt iiveldab, hõõrub ja on väga ebamugav ja torkiv tunne, siis kas nüüd juba võiks EMOsse ka pöörduda? Kirurg ütles, et enne kui pole väljakannatamatut valu, ei ole mõtet minna. Aga ma lihtsalt ei jõua enam, nii pikalt kannatanud ja isegi operatsioonijärjekorras veel ei ole. Kas nad praeguste sümptomitega saadavad mu lihtsalt koju tagasi? Ja kas kuidagi saaks leevendada enda enesetunnet kuni ma opijärjekorra järjekorras ootan?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui Te väga kannatate, võiksite EMO-sse ikkagi pöörduda. Kas Teid saadetakse koju tagasi või võetakse erakorralisele operatsioonile, sõltub palju ka sellest, kuidas Teie analüüsid on ja kui palju on ootenimekirjas erakorralsi operatsioone sellel ajahetkel. Kindlast tuleks Teil enne operatsiooni teha ka gastroskoopia, kuna piinav iiveldus ei pruugi olla sapikividest.