hüppeliigese venitus 10.05.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Aprilli algul mängides jalgpalli, lüües teisega jalad kokku tekkis koheselt hüppeliigesesse valu. Pandi kohe külma peale ja selles päeval ei olnud enam midagi väga viga siis järgmine päev oli paises läksin emosse ja öeldi et on venitus et ma annaks rahu. Peale kahte nädalat ja paistetuse alla tõmbumist läksin tagasi trenni ja siis sain natuke haiget samale piirkonnale ja järgmine päev oli jälle paistes ja nüüd on paistes kuni siia maani pole trennis käinud ega midagi kõndida saan normaalselt vahel panen külma ja külmageeli peale aga need ei aita. Tahaks teada miks see paistetus alla ei tõmba?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Trauma ja liiati veel korduv, vajab paranemiseks aega ja rahu. Soovitan kasutada ortoosi.