sapi kivi 13.02.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Milest.tekivad sapi kivid, suurim 1,2 cm.
kas see on normaalne mõõt.valendikus kivid, suurim 1,2 cm. Põrn ühtlase struktuuriga, mõõtmed 15 x 6,5 x 13,7 cm, maht 708 ml, koldeleiuta. KAS see põrna suurus täiskasvasnul on liiga suur?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sapikivid on ainevahetus häire, mille käigus sapist sadenevad välja selles lahustunud soolad. Esialgu võib see olla vaid liivatera suurune ja selle ümber hakkab moodustuma kivi. Sapikivide suurus on v'
äga varieeruv - millimeetrist kuni 5 cm läbimõõduni. Kõik sapikivid on ebanormaalsed - tervel inimesel sapikive ei ole. Põrna mõõtmed sõltuvad inimese suurusest, teie poolt toodud mõõdud jäävad normi piiresse.