Naba ümbruse valulikkus 24.01.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.

Naba juurest on natuke nagu valus (ülevalt poolt). See ei ole suur valu. Siis, kui natuke kummardan, nagu korraks on natuke. See on mul teist päeva, esimene päev oli nagu natuke hullem, aga nüüd juba parem.

Kas see võib olla sellest , et olen mingit rasket asja tõstnud? Kas see on mööduv nähtus?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellisel asjal võib olla mitu põhjust, ka Teie pakutud ülepingutus tuleb arvesse. Naba valulikkus võib olla ka näiteks songast või naba põletikust. Kui Teie vaevused 1 nädalaga ei möödu, soovitaksin pöörduda perearsti poole.