Näpp umbes 25.08.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mul mure ühe näpuga. Eelmine aasta mädanes küünevalli vms juurest. Arst pani arvatavasti visnevski salvi. Siis paranes. Mõned kuud tagasi hakkas jälle sama sõrmega probleem. Arst tegi teetanuse vastu vaktsiini. Paranes. Nüüd jälle mädaneb. Olen üsna nõutu. Kuna ma ei oska enam kuhugile pöörduda selle murega. Loodan,et oskate nõu anda.
Kõike head!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Retsidiveeruv mädanik viitab kas Teie immuunpuudulikkusele mingi haigustekitaja suhtes või Teie tegevusega seotud sagedasele reinfitseerumisele erinevate haigustekitajatega (maniküüri tegemine). Mädakolde korral oleks vajalik haigustekitaja määramine ja vastavalt sellele antibakteriaalne ravi.
Kirja teel mingeid konkreetsemaid soovitusi anda ei oska.