Korvpalli mängimisel saadud vigastus 28.12.2018 05.02.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

28.12.18 korvpalli mängides lõi poiss näpu vastu korvirõngast ära. Pani kohe külma peale aga kuna näpp paistetas, siis läksime EMOsse. Röntgenis luumurdu ei tuvastatud. Hoidsime külma peal ja paistetus alanes aga siis hakkas näpp kõverduma ja tänaseks viimast lüli poiss enam ilma abita liigutada ei saa. Panime kohe ka füsioterapeudi ja perearsti juurde aja ning saame lõpuks 20.mail ortopeedi juurde minna, kuid näpp muutub aina kõveramaks ja on tekkinud näpu peale mingi kõva kühm. Perearst juba hirmutas, et nii vana vigastusega ei tee ükski arst enam midagi aga paraku on arstide juurde pääsemise järjekorrad nii pikad ja ma ei suuda seda kuidagi kiirendada. Kas tõesti võib noore inimese näpp selliseks jäädagi? Näpp kardab nüüd ka külma ja valutab.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pildi järgi diagnoosin pika sirutajakõõluse rebendit (olen küll vaid üldkirurg, mitte ortopeed). Vajaks operatsiooni. Võimalikult kiiresti peaksite pöörduma käekirurgi vastuvõtule (Tallinnas PERH-s ja Tartus TÜK-s - perearst võiks suunamisel abistada)
Seniks fikseerida näpp sirgena.