Sissekasvavad varbaküüned 27.04.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Minu 16 aastasel pojal kasvavad mõlema varba küüned sisse nii välis- kui siseküljelt. See on kestnud juba 3 aastat. Kaks esimest eemaldamist olid Rakvere haiglas. 4 või 5 järgmist tegi Tallinas septiline kirurg Mark Kuznetski. Viimane eemaldamine (parempoolne varvas pildil) oli 8.03.16 Ida-Viru keskhaiglas, dr. Sõtšjov. M.Kuznetski sõnul on see murdeealiste poiste häda ja läheb üle, kui hormonaalne stabiilsus saabub. Dr.Sõtšjovi sõnul on opereerimine tagajärgede likvideerimine, selle asemel, et põhjusega tegeleda. Tema laskis teha eemaldatud küünel nii bakterioloogilise kui mükoloogilise analüüsi. Tulemused näitasid nii stafülokokki kui seent. Selle saagiga pöördusime nahaarsti poole, kes määras loceryli laki. Eelmise opereeritud küünega, kui see jõudis sissekasvamise faasi (pildil vasak varvas), jändasime 2 kuud, tõstsime pintsettiteda küüneserva üles ja panime serva alla ektoniseptiga niisutatud rulli. Küüs oli peaaegu väljakasvanud kui rabeduse tõttu murdus ülestõstetav nurk algul ühelt poolt, siis teiselt. Nüüd on jälle nii valus, et kõndida ei saa ja peab eemaldama minema. Küünevalli reserktsiooni vist ei ole tehtud. Ühel korral justkui olid mingid õmblused peal, aga pole kindel, kas see oli resektsioon. Olen tülpinud ja väsinud ja ei tea enam, kuhu või kelle poole pöörduda. Kõik on justkui head ja sõbralikud spetsialistid olnud, aga tulemuseks on uus sissekasvanud küüs. Algperioodil hoolitses poeg hügieeni eest kohusetundlikult- tegi igal õhtul kaaliumpermanganaadiga jalavanne. Nüüd on löönud käega nii tema kui mina. Kas oskate soovitada kedagi, kelle juurde võiks minna, et abi saada. Kas tuleb kangeid ravimeid tarvitada ja küüsi jätkuvalt eemaldada, kuni kasvab seenevaba küüs või lõigata ära küünevallid ja lakkida loseryliga. Mida teha? Kellelt võiks abi saada? Kas Eestis üldse on spetsialisti, kes oskaks aidata nii, et kestev tulemus oleks?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Arvan, et tuleks teha küünevalli resektsioon, pildi järgi seda nagu tehtud ei oleks. Võite tulla minu vastuvõtule - registreerimine telefonil 6171135