Hemarroid 20.04.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

pöördun Teie poole küsimusega mis puudutab arvatavasti hemarroide. Avastasin pisut aega tagasi, et mul on tekkinud punn (meenutab pisut liigliha) pärasoole juurde. Umbes 2 aastat tagasi avastati mul PAP- viirus, kas need 2 võivad olla omavahel seotud ja kas nende eemaldamiseks peab tingimata minema neid lõikama, kas neil pole muud ravi.
Ning millest üldse hemarroidid tekivad?

Tänan!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Need võivad olla omavahel seotud aga ei pruugi. peale operatiivse eemaldamise nedest lahti üldjuhul ei saa.
Hemorroidide tekkepõhjuseid on mitmeid: pärilik soodumus, istuv väheliikuv eluviis, kõhukinnisus, sünnitamised, maksahaigused.