Terav valu liigutamisel vasakul vöökõrgusel 15.03.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Neljandat päeva hull valu vasakul pool kõhus vöökoha kõrgusel, mitte küll pidev, aga liigutades ja vajutades. Alguses oli nagu tuimem ja kahel pool, nüüd siis nõnda. Iiveldust pole, kõhulahtisust ka nagu pigem mitte (võtsin juba no-spad, kummeliteed, söetablette, no ega sealt tulemas polegi enam miskit😊) kõige rohkem ehk ongi abi valuvaigistist olnud, aga ikkagi tuleb see jube valu peagi tagasi.. Väike palavik tõuseb ka õhtuti.. Kas peaksin paanitsema? Meie väikelinnas on EMO koht, kuhu ei taha sattuda, öeldakse, et kui siia juba tulla said, pole häda midagi, antakse valuvaigistit ja saadetakse ukselt koju... Ah-jaa, sapipõis on opereeritud, gaasid pisut ikka käivad, naistearsti juures käisin aasta tagasi, paar a tagasi jämesooleuuringul, olevat "sopiline", ärritunud soole sündroom (aga see mure juba möödas)Pigem et kas kogu jama võiks olla nt venitustrauma vms? (kloppisin rasket vaipa) Aga kas või kuna või kuidas asi korda saab???

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui on siiski ka väike palavik, siis nn"venitustraumat" ei kahtlustaks. Pigem arvan, et tegu võiks olla divertikuliidiga, kuna kirjeldate ka "sopilist soolt". Kirja teel ma kindlasti Teid ravida ei suuda, peaksite pöörduma perearsti poole.