Vanainimese selgrootrauma ja pidev valu. 28.12.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Küsin oma ema eest, kes on 76 aastane. Nimelt oli ta u. 4 kuud tagasi kukkumistrauma ja tal tehti kindlaks, et tal on alaselja piirkonnas (täpset lüli ei oska öelda) selgroolüli kompressioonmurd. Ja nüüd on tal seljas pidev valu, mida leevendavad ainult valuvaigistid. Arst soovitas tal püüda 2-3 nädalat lamada, et siis ehk võib see murd luustuda. Aga midagi pole paranenud ja see pidev valu on ikka edasi. Kas on mingitki võimalust sellest valust lahti saada? Või peab ta selle valuga elu lõpuni olema? Kuhu pöörduda, kust võib abi saada? Tänan ette nõuande eest!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kompressioonmurru tagajärjel võib aheneda nii seljaaju kanal kui ka avad, mille kaudu närvijuured seljaajust väljuvad. Ahenemist on võimalik diagnoosida kompuutertomograafiaga (CT), veel parem magnetresonantstomograafiaga(MRT). Kui konservatiivne ravi medikamentidega ei aita, siis tuleb kõne alla ka kirurgiline vahelesegamine. Selle vajaduse oskab otsustada neurokirurg.