Kõhu song? 09.04.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Umbes aasta aega on mul olnud selline imelik alakõht, mis kuskile ei kao. Ise teen aktiivselt sporti, liigun palju (kergejõustik 2x nädalas ja kord nädalas jõusaal, vahest käin jooksmas, käin ka rahvatantsus), rämpsu ma ei söö ja karastusjooke ka ei joo...Seda kõike arvestades peaks mul olema ilus sile kõht, kuid see alakõht ei kao mitte kuidagi. Pikali olles ja kõhtu sealtsamast nabapiirkonnast katsudes veidi valulik. Viimasel ajal on mul väga tihti ka kõhukinnisus.

Kas tegu võib olla songaga? Kuidas selles kindel olla? Kas ma peaksin pöörduma perearsti poole?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Songa Teil kirjelduse järgi küll diagnoosida ei oska ega ka eitada mitte. Selleks peaksite pöörduma perearstile.