Krooniline päraku lõhe 26.10.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist, mure siis selline, et internetis uuritult arvaksin probleemiks kroonilise päraku lõhe, sest vahest pühkides tuleb paberile pisike vere täpp( pole enam kaua tulnud), ja vahest kipitab ja sügeleb, aga üldiselt haiget ega midagi ei tee. kestnud kuskil pool aastat või isegi kauem, kas seda peab ravima v ei pea, kui peab siis milline see ravi peaks välja nägema ja kuhu pöörduma peaks selle murega?
Ettetänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pärakulõhe on reeglina seotud valudega peale defekatsiooni. Kui Teil valu ei ole, siis võib olla tegemist ka hemorroididega. Peaksite pöörduma kõigepealt perearsti poole.