Valulik paistetus päraku-piirkonnas. 09.09.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, kuhu ja kelle juurde peab põõrduma eriti valuliku ja väga-suure punniga päraku piirkonnas. Ei saa ka häda teha oleks vara võimalikult kiiret abi.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõigepealt peaksite kindlasti pöörduma perearstile, kes hindab protsessi erakorralisust ja suunab kas EMO-sse või kirurgi vastuvõtule. Tegu võib olla hemorroidide põletiku või paraproktiidiga. Esimest saab ravida medikamentoosselt, teise puhul vajalik kirurgiline sekkumine.