Põlvetrauma ei taha paraneda 03.09.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kuu aega tagasi kukkus jalgadele peale raske hauakivi, jäin alla kinni.tekkisn marrastused ja suured verevalumid-, Traumapunktis tehti röntgen mis murdu ei näidanud, pehmekudet ei uuritud. Olin 2 nädalat valuvaigistitel ja ortoosiga, kuid ikka sama värske kõrvetav tunne nii patellal, millele üldse ei saa toetuda, kui sääreluu sisemise.l poolel servas - muutub pealekoormust tulitavaks ja valutab öösiti. Ultrahelis leiti lesioone patella eesmises osas ligementidel - nii mõte sealt vist tuli. raviks on 1200 mg ibuprofeeni pevas ja ortoos. kuu ajaga midai muutund pole, põlv plõksub ja patella krigiseb + valu. Kuidas võimalikult ruttu oma norm elu tagasi saakin.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peaksite pöörduma uuesti ortopeedile. Ilmselt vajaksite magnetuuringut, mis näitab kõige detailsemalt pehmete kudede vigastusi. Harilikult sellised vigastused peaksid paranema ise, kuid vahel on vajalik ka operatiivne vahelesegamine. Trauma tagajärgi kahjuks olematuks ei tee,