Keel 18.05.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Keelele tekivad peale söömist paremale poole imelikud haavandite moodi lõhed, vahel ka laigud, mis on samuti valulikud. Kõige valusam on siis kui nendes laikudes on lõhed, sel juhul on keele liigutamisel kogu keele parem külg valus. Eelkõige tekivad need kui söön midagi vürtsikamat, küüslauguga miskit, tomatit vms. Pildil on näha, et külgedel on need lõhed ning keele otsal üks laik. Pildi tegemise hetkel pole tegu kõige valulikuma olukorraga ja on olnud palju rohkem lõhesid ning laikusid. Kas tegi võib olla keelevähiga?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Keelevähki ma siiski, arvestades Teie vanust, ei usu. Pigem tegu pöletikuga. Soovitaksin keeleneedist vabaneda, kui Te seda siiani teinud ei ole. Kui peale seda olukord ei parane, soovitan näidata stomatoloogile.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Keelevähk?

Mul keel vahest läheb teatud kohast valusaks. Kas tegu võib olla vähiga ?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Väga vähe tõenäoline. Kasvaja puhul tavaliselt vaevused süvenevad ja tagasi ei lähe. Samuti Teie vanuses sellise lokalisatsiooniga kasvaja esinemine on äärmiselt haruldane.

Loe edasi

keel

Tere, mis te arvate kui keel on lühike kas seda on võimalik opereerida.et ta oleks natuke pikem.Keele alune nahk hoiab kinni keelt. Ja kas operatsiooni on võimalik teha Tartus.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Keelt pikendada operatiivselt minu teadmiste järgi ei saa. Küll aga saab parandada keele liikuvust keelekida opereerimise teel. Tartus peaks seda saama teha Kliinikumi näo- ja lõualuukirurgia osakonnas. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: