Leidsin vasakult poolt kõhust tüki, mis järjest kasvab. 08.02.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, paar aastat tagasi oli maopõletik mis tuli tänu neeruvaagnapõletikule (kõrge palavik ja kanged antibiootikumid tühja kõhu peale tekitasid ärrituse)
Nüüd kuskil aasta tagasi leidsin kõhtu kobades pisikese tüki ovaalse kujuga, mis on selle aasta jooksul kasvanud kuskil 5-6cm pikkuseks ja 2-3 cm laiuseks. Algul ei kartnud ja ei mõelnud selle peale, kuid nüüd viimasel ajal on hakanud esinema ka muud sümptomid. Näiteks kõhukinnisus mis on olnud juba mitu kuud ja vahepeal ei käi 5-6 päeva wc häda tegemas, hea juhul 2-4päeva. Kui natuke söön on kõik korras, aga kui söön normaalselt siis hakkab iiveldama, isu ei ole, väsimus, meeleolu muutused, mao valud, raskus tunne maos. Pole teinud otsest trenni kõhule pikka aega, aga naba koha pealt ja ülevalt poolt 3-5cm ulatuses on ka täiesti kõva ja valus kui katsuda tugevamini, nagu kõva plaat oleks seal kohas. Lisaks muidugi gaasid ja puhitus tunne. Ise olen 165cm pikk ja kaalun 54kg.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Vajate uuringuid. Teie kirjelduse järgi ei oska midagi pakkuda. Kas see tükk, mida tunnete/kirjeldate asub kõhu seinas või kõhu sees, ilma katsumata on seda võimatu öelda ja sellest sõltub ka edasiste uuringute tegemine. Kõige õigem oleks pöörduda perearsti poole.