Näpul sidemete rebend 28.08.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Üle kuu aja tagasi kukkudes vigastasin sõrme, perearstil käisin ja tehti röntgeni pilt, luumurdu ei tuvastatud. Diagnoos pandi sidemete rebend. Nüüd juba 6 nädalat näpp on ikka jäme ( alumine liige ) ja kokkupuutel millegagi teeb ikka valu. Raviks määrati 5% diflofenaki kreem. Kas on normaalne, et paranemine nii palju aega võtab, ja mis on prognoos paranemiseks?

Tervitades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Trauma paranemine võtab oma aja. Pikkus sõltub sellest, kui hästi olete saanud sõrmele paranemiseks rahu anda (ortoos või lahas). Peale 6 nädalat vaevuste esinemist ei peaks ma eriti alarmeerivaks - peaasi, et oleks siiski tendents paranemisele.