Aneurüsm 21.03.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mul avastati eelmise aasta lõpus põrna juurest veresoone aneurüsm. Suurusega 1,5 cm. Pidin minema op-le, aga sellel hetkel ei saanud, kuna olin rase. Otsustasid mu saata op-le peale sünnitust, aga siiski ei saadetud. Öeldi, et see ei ole ohtlik. Ohtlikuks muutub siis, kui on 2 cm ja plaanin uuesti rasedaks jääda. Kuidas peaksin edasi käituma??? Rohkem lapsi küll lähiajal ei soovi, aga pidevas hirmus ka elada ei tahaks.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ega minul muud soovitust olla ei saagi, kui peaksite Teile sobival ajal selle operatsiooni siiski ette võtma. Ma küll ei tea üksikasju aga võimalik, et Teile saab teha ka endovaskulaarse operatsiooni