Lümfisõlm kaelal pikemat aega 21.01.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, vasakul pool kaelal on pikemat aega (ca 2 a kui mäletan õigesti) olnud ca 1 cm läbimõõduga (vbl ka veidi väiksem), liikuv sümmeetriline ja valutu sõlmeke. Vaevusi ei põhjusta, kuid on selgesti tuntav. Kurguvalu, köha, tugeva nohu korral on suurem, kuid siis taandub. Kas see vajaks täiendavaid uuringuid? Töötervishoiuarsti külastades 2 kuud tagasi tehti üldvereproov, oli korras (siis ei taibanud sõlme kohta uurida). Lapseeas olid sageli kaelal lümfisõlmed suured, oli krooniline angiin, mis lõppes mandlite eemaldamisega ca 13-aastaselt. Põhjuseid otsides olen mõelnud ka tarkusehamba peale, mis samal pool lõualuus pooleldi lõikunud on. Kuid paluksin siiski igaks juhuks spetsialisti nõuannet.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Arvestades kõike Teie poolt kirjeldatut ei ole minu arvamust mööda vaja midagi teha, kuid spetsialistiks end sel alal pidada ei julge. Sellise asjaga tegelevad hematoloogid.