Lümfisõlm kaelal 17.11.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Minu mureks on lümfisõlm kaela peal, sõlm on kaela peal olnud juba 5-6 aastat, pole suurenenud. Olen käinud ka arsti juures, kes ütles et see on lümfisõlm ja peaks mõne aja pärast kaduma. Kui läksin aasta pärast uuesti, ütles Ta, et endiselt lümfisõlm, et kui ta mind otseselt ei sega, siis pole vaja seda lõigata, mingeid proove ega uuringuid ta pole mulle teinud, ainult katsunud käega. Kas võib olla lümfisõlm aastaid kaela peal? Läbimõõt on kuskil 1-2 cm, valu pole ta põhjustanud, kui külmemad ilmad on, siis vahel on sealtpoolt kaela piirkond nagu valus või kange natuke. On põhjust muretseda ja teise arsti juurde minna? Ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui 5-6 aastat on asi ilma progresseerumata ja ilma vaevusi põhjustamata, siis mina põhjust muretsemiseks ei näe. Kui Te aga ilma rahu ei saa, siis võiks sellest lümfisõlmest proov võtta ja seda mikroskoobi all uurida - ka hingerahu maksab midagi.