moodustis kaelal 11.05.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Juba mõni kuu on minu kaelal mingisugune moodustis. See näeb väga paisunud lümfisõlme moodi välja, kuid tavaliselt on paisunud lümfisõlm lõpuks ära kadunud. See on aga juba mitu kuud olnud. Kas võib tegemist olla kasvajaga?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõik võib olla. Ka suurenenud lümfisõlm võib tähendada kasvajalist haigust, kuid lümfisõlme suurenemine võib tekkida ka selle piirkonna mingi põletiku tagajärjel (haige hammas, põletikulised mandlid, vms. ) Peaksite näitama perearstile.