Artroskoopiline hüppeliigese operatsioon 03.01.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mure siis järgmine: mul on kohe kohe uksees hüppeliigese artroskoopia (eemaldatakse vigastuse tagajärjel liigesest lahti olev kild jne) sellega seoses tekkisid mul mõned küsimused, kas peale operatsiooni pannakse jalg uuesti kipsi? Või pean lihtsalt mingi aja karkudega käima, või pole üldse karke vaja? Pöördun Teie poole, kuna ei saanud enda arsti kätte ning operatsioon kohe ukse ees ja ma ei tea, kas pean kargud haiglasse kaasa võtma. Loodan, et oskate mind aidata.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pole ortopeed, mistõttu ei pea selles küsimuses end väga pädevaks. Üldjuhul artroskoopilise operatsiooni järgselt jalga kipsi ei panna. Kargud võiksite kaasa võtta ikkagi - esialgu võib toetumine olla valus.