Hüppeliigese rebend 03.01.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Traumapunktis anti nimekiri ortooside kohta. Kuna olen kindlustamata siis hinnad löövad hingetuks. Kas oleks näpunäiteid või pilti milline peaks olema kipsi kuju katkise hüppeliigese sideme puhul. Kipsside juba olemas. Kas kanna alt jala tagumisele küljele ca. 20cm L kujuline oleks sobiv.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Hüppeliigesel on sidemeid palju. Kips võib olla nii tsirkulaarne, L-kujuline aga ka U- kujuline sõltuvalt sellest, millises osas on vigastus. Seda saab soovitada vaid ortopeed, kes Teid näinud on.