Põlve operatsioon 27.10.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Mul juhtus aasta aega tagasi trennis õnnetus. Poomil joostes nihestasin põlve. Tehti MRT ja leiti et mul on MCL-i ja ACL-i rebend ning meniskite rebendid.
Olen käinud 2 korda operatsioonil ja nüüd viimasel korral tehti uus ACL side ja lõigati meniskeid.
Nüüd aga on viimasest operatsioonist möödas 2 kuud, ja ikka ma nihestan kergelt põlve. Ka jooksmine on väga vaevaline.
Samuti on ka pidevalt tugevad valuhood (nagu keegi lööks vasaraga vastu põlve). Põlv on paistes ning hommikuti on ka säär ja hüppeliiges turses.
Ei oska enam midagi teha, kuna võtan ravimeid, võimlen ja kõnnin.

Mis mul võiks viga olla ja kuidas ma saaks end aidata, et ei oleks enam valu ja saaks elada normaalselt täisväärtuslikku elu.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Olen üldkirurg ja selles valdkonnas end asjatundjaks ei pea. Peaksite pöörduma ortopeedi poole, kes Teid opereerid.