Kõhunäärme lümfisõlmede põletik 17.10.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.

Aastaid tagasi läksin arstile kohutava kõhuvaluga, perearst saatis saatekirjaga kohe haiglasse - et lõhkenud pimesool. Haiglas selgus, et on hoopis kõhunäärme lümfisõlmede äge põletik. Arst ei osanud öelda, millest see tuleb, vaid ütles, et see võib korduda, et liiga uus haigus :)
Ja nüüd tuligi see kohutav valu tagasi, läksin kohe dieedile ja joon kummeliteed ning söön no-spad. Panin ka arstile nr, aga aega läheb sinna kaua. Tean, et raske mulle nõu anda, aga kas kodusest ravist piisab?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mina sellist diagnoosi, kui kõhunäärme lümfisõlmede põletik, kuulen esmakordselt. Kui haigestub kõhunääre, tekib põletikureaktsioon ka ümbritsevates lümfisõlmedes, siis aga räägime ikkagi kõhunäärme põletikust. Kõhunäärme põletik tekib naisterahvastel kõige sagedamini sapikivide tõttu. Viimaseid Teie ei maini. Sapikive saab diagnoosida ultraheli uuringuga, kui neid ei leita, ei tähenda veel alati, et neid ei ole. Tihti leitakse need korduval uuringul.
Kui Teie poolt kirjeldatud ravi aitas, siis on hästi. Mitte alati sellest ei piisa. Kui Teil praegu vaevusi ei ole, siis paanikaks põhjust ei näe, dieeti soovitan endiselt pidada.