Ateroomi-järgne tüsistus 24.09.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
augustis lõigati küünarnukilt ateroom. Tsüst oli pöidlaotsa suurune. Peale lõikust on naha alla kogunenud vedelik, mida on eemaldatud paari nädalase vahega juba 2 korda. Ka rõhkside seoti ümber käe. Abi ei tundu olevat. Kas see ravi on õige? Millest vedelik naha alla koguneb ja kas ravimid sel puhul ei ole näidustatud? Kirurgi sõnul kui vedelik taas koguneb, lähen taas vedelikku välja tõmbama, aga kui kaua veel?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ateroomi operatsiooni järgselt vedeliku kogunemine on küllalt ebatavaline. Ilmselt on Teil tekkinud küünarnuki limapauna põletik. Raske öelda kaua see võiks kesta, kui pole ise Teie küünarnukki näinud. Mõnikord on vajalik ka limapauna eemaldamine kui vedeliku eemaldamise järgselt see jälle koguneb.