Op`i järgne tüsistus? 09.11.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere dr. Tepp!
2 kuud tagasi teostatud mõlemapoolne lumbaalsümpatektoomia. Haavad paranevad kenasti. Paar nädalat peale op`i tekkis vasemale poole haava kohale sidekoeline moodustis, mis teeb valu ja piinab. Peale op`i tekkis kõhukinnisus (tualetis ilma rohtudeta ei saa käia), kõht on ülemäärast gaasi täis (vahel lausa nii punnis, et justkui haavad rebeneksid), kõhu vasak pool katsudes valus ja üldse raske olla. Kui juua päevas vaid vett ja jogurtit, siis enesetunne enamvähem norm. Midagi suuremat süües tekib puhitus ja täiskõhutunne tekib ruttu.Tohutu väsimus. Vereanalüüsid põletikku ei näita. Hetkel soovitas kirurg süüa 400mg ibumetini 2 korda päevas. Valud ikka püsivad. Mis võib olla valude põhjuseks? Milline ravi oleks efektiivne?
Tänades 36 a naine.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kahjuks ainult sellise kirjelduse järgi on rasske öelda, mis on Teie hädade põhjuseks. Võimalik, et ei olegi mingit tüsistust vaid lihtsalt Teie taastumine võtab kauem eaga. Kõige parem, kui Te siiski räägiksite Teid opereerinud kirurgiga oma vaevustest. tema teab operatsiooni käiku, teab ka haigust, mille tõttu operatsioon ette võeti. Kaasajal lumbaalsümpatektoomiat tehakse harva, eriti haruldane on see veel Teie eas naisterahvale.