Kas ateroomi eemaldamine on näidustatud? 29.01.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul tekkis mõned aastad tagasi nahaalune moodustis kaela pk. Hiljaaegu muutus see aga väga valulikuks, punaseks ning kasvas kiirelt, põhjustades ka lümfisõlmede ajutuse suurenemise selles piirkonnas. Kirurg eemaldada põletikulist ateroomi ei soovinud ja määras salviga (Sulfargin) määrimise kahe nädala jooksul. Nüüd on ateroom peaaegu et kadunud, veidi valulik punane täpp alles. Kas selle eemaldamine oleks tõesti vajalik või kaob ajapikku ise ära?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ateroomi eemaldamise vajadus tulenebki tema kaldusvusest aeg-ajalt põletikuliseks muutuda. Ateroom ise ära ei kao.