Peaajuinfarkti-järgne käe liikumishäire 21.08.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Minu äi viidi haiglasse kõrge vererõhuga ja käsi tõmbas. Haiglas pandi diagnoosiks peaajuinfarkt ja kaasuvaks liigeste esmane artroos. Kirjutati haiglast välja, seisund muutusteta, käsi ikka halvasti liigub ja liigesed veidi isegi kaela piirkonnas paistes ( nagu mingi muna oleks). Perearsti vastuvõtul soovitas perearst Tartu veresoontekirurgi juurde minna, sest veri on paks. Kuna järjekorrad pikad, siis saame sinna septembris. Aga mul on ikkagi kahtlus, kas me ikka läheme õige arsti juurde, äkki peaksime veel mingi arsti juures käima. Kas Te oskate soovitada millistele arstidele teda veel näidata. Tänan

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Minu arusaamist mööda, kuigi haiget nägemata, ma ei usu, et Te veresoonte arsti juurest abi saate. Peaaju infarkti järgset käe halvatust ei saa veresoonte kirurg paremaks muuta. Pigem vajate head füsioterapeuti ja ravikehakultuuri. Põhjendus, et veri on paks ja selle tõttu vajab haige veresoontekirurgi, on minu arvates kas möödarääkimine või olete Teie millestki valesti aru saanud.
Kui äia veel kjellelegi näidata, siis neuroloogile.