Meniski operatsioonist taastumine 16.05.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mure selline, et käisin ortopeedi juures ja ta ütles, et mul on mensikil pluss-miinus vigastus, et aga kui valu teeb, siis tuleb lõigata. Tegelen ise aktiivselt jalgpalliga (enam-vähem saan ortoosi abil mängitud) ja praegu suvisel ei tahaks väga hooaega ära rikkuda lõikusega. Kui kaua umbes paranemine aega võtta võib sinnamaani, et saan uuesti vutti mängima hakata peale operatsiooni? Ehk on mingi umbkaudne aeg võimalik öelda?

Ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pole päris minu eriala puudutav küsimus, kuulub ortopeedia alla.
Meniski vigastus on jalgpallurite tüüpvigastus. Kui vigastatud meniskiga pikalt edasi mängida võib tekkida kõhrekahjustrus, mis on pöördumatu ja selle puhul operatsioonist taastumine pikem võrreldes värske trauma puhuse operatsiooniga. 2-3 kuud peale operatsiooni peaks jalgpallist kindlasti eemal olema, mis ei tähenda, et treenida üldse ei või. Taastumine on väga individuaalne ja sõltub ka vigastuse suurusest. Kõik need küsimused peaksite esitama Teile operatsiooni pakkunud ortopeedile, kes oskab kindlasti konkreetsemalt vastata.