Meniski operatsioon 09.01.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, ortopeedia osakonnas öeldi mulle, et mul on meniskivigastus ja operatsiooni ajaks pandi 4.märts 2010, põlvevalu on läinud tihedamaks ja tugevamaks. Kas peaksin muutma oma operatsiooni aja lähemale kui 4. märts? Kui kiiresti võib vigastada katkise meniski tõttu põlvekõhresid? Ja teine küsimus: Kas meniski operatsiooni on võimalik läbi viia ka kohaliku tuimestusega, kuna kahtlus, et võin olla rase? Mis ohud võivad selega kaasneda lootele?
Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kohaliku tuimestusega saab artroskoopiat teha küll, kuigi nii patsiendile kui ka kirurgile ebamugavam. Operatsiooni saab teha ka spinaalanesteesias (seljasüstiga). Igal juhul peaksite oma võimalikust rasedusest rääkima ka ortopeedi ja anestesioloogiga. Kui operatsioon jääb märtsikuusse siis peaks ka selge olem,a, kas olete titeootel või mitte.
Põlvekõhresid kahjustab katkine menisk seda rohkem, mida rohkem põlve koormata. Kahjustusest annabki märku valu, mistõttu seda tuleks vältida. Mõistliku eluviisi juures 2 kuud katkise meniskiga, ei näe probleemi, et fataalseid kahjustusi tekiks. Raseduse tõttu peaksite nõu pidama ka günekoloogiga - raseduse mõned perioodid on operatsiooniks loote seisukohast vähem soovitavad.