Hemorroidide operatsioon (enne ja pärast) .... 19.11.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Lähiajal (detsembris) on mul tulemas Meremeeste Haiglas hemorroidide operatsioon.
Sellega seoses tekkis küsimus: Mida pean enne operatsioonile minemist arvestama (söök, jook, ravimid)?
Ja teine küsimus: Kui operatsioon on läbi, siis mida peaksin ette võtma, et vaevused oleksid kergemad?
Lisaks veel, et kui kaua võib sellisest operatsioonist taastumine aega võtta? Et siis teaks kuidas hakkama saada koduste toimetamiste ja tööga.Töö on istuva loomuga 8h.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna ei ole plaanisoleva lõikusega ja Teie haigusega kursis on väga täpselt vastata raske. Oleksite pidanud küsima Teid opereeriva kirurgi käest, kuna temal on need andmed olemas.
Operatsiooniks soole ettevalmistamise kohta peab juhised andma kirug kes Teid opereerib. Operatsioonipäeval süüa, juua,suitsetada, nätsu närida ei tohi. Meie haiglas südame ja vererõhu ravimid tuleb väikese koguse veega siiski sisse võtta. Küsige, reeglid võivad olla erinevad.
Peale operatsiooni on vaevuste vähendamiseks kaunis vähe endal teha - põhiliselt vältida kõhukinnisust.
Kui kaua võtab taastumine sõltub kas tehakse tavaline operatsioon või stapleroperatsioon. 2-4 nädalaga peaksite olema tagasi oma endise konditsiooni juures.