reflukshaigus 30.11.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on avastatud reflukshaigus,kuigi arst ütleb,et song on nii väike (hernetera suurune ja libisev song) ,et ei peaks vaevusi tekitama.Vaevused on mul aga olnud söögitoru alguses(umbes selle koha peal kus kõri läheb üle söögitoruks) juba 10 kuud.Põhilised vaevused on tükitunne kurgus,torkivad valud söögitoru alguses,mis annavad tunda ka kaela ja kuklasse.Olen võtnud juba 8 kuud järjest erinevaid rohtusid-algul Omeprazoli siis Nexiumi ja nüüd Controloci.Isegi rohuvõtmise ajal ei kao valud ja tükitunne.Aga kui rohi lõpeb läheb enesetunne veel halvemaks-valud veel tugevamad ja hapet tuleb pidevalt kurku.Lugesin internetist ,et larüngofarüngeaalse refluksi puhul on põhilised kaebused kõris ja ka kaelas ning parim uuring on 2 sondiga 24 tunni pH monitooruuring.Kas seda on võimalik Tallinnas teha ja kas minu olukorras oleks operatsioon vajalik?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

24 tunni pH-meetriat saab teha Mustamäe Haiglas. Selleks peaks perearst Teid suunama kirurgi vastuvõtule Mustamäe haiglasse, kes siis vajadusel selle uuringu Teile korraldab. Kas operatsioon on Teile hädavajalik selgubki selle operatsiooniga. Üldiselt ma kahtlen operatsiooni efektiivsuses Teie puhul, sest juhul, kui abi ei saada Omeprazoli tüüpi rohtudest, siis on raske selle haiguse korral abi loota ka operatsioonist.